Deweloper mieszkaniowo-komercyjny plasuje kolejna transze czteroletnich papierów korporacyjnych dla inwestorów indywidualnych. Spółka chce zebrać do 40 mln zł. Wartość nominalna jednej obligacji to 100 zł, ale zapisać trzeba się na co najmniej 500 papierów (czyli wyłożyć 50 tys. zł). Zapisy ruszą 27 czerwca i każdego dnia cena objęcia będzie rosła, do 100,3 proc. 7 lipca.

Echo ponownie oferuje kupon WIBOR 6M plus 4 pkt proc. marży, czyli obecnie 11,14 proc. wobec 13,9-proc. inflacji CPI w maju.

W tym roku deweloper sprzedał Kowalskim już trzy serie papierów, w maju uplasowana została transza o wartości 40 mln zł, stopa redukcji wyniosła 34 proc. Wcześniej firma pozyskała 100 mln zł.

Czytaj więcej

Echo sprzedało wszystkie obligacje

Menedżerowie dewelopera są przekonani, że mimo rynkowych zawirowań nie będą mieli problemów ze znajdowaniem nabywców na mieszkania ani też najemców i inwestorów na biurowce za dobre pieniądze. Atutem jest bowiem lokalizacja prowadzonych inwestycji. W I kwartale Echo sprzedało 704 mieszkania, o 52 proc. więcej niż rok wcześniej i o 73 proc. więcej kwartał do kwartału. Tak ponadprzeciętna dynamika na tle branży to efekt konsolidacji Archicomu (rok do roku) i nadgonienia z własnymi projektami (kwartał do kwartału). Echo wierzy także w rynek biurowy, chce m.in. skorzystać z luki podażowej, jaka pojawi się w Warszawie. Część deweloperów po wybuchu pandemii wstrzymała inwestycje, tymczasem najem odżywa, a fundusze chcą kupować nieruchomości. Echo rozmawia o zbyciu w tym roku aż siedmiu biurowców o wartości 500 mln euro (2,3 mld zł).