W ocenie ekspertów sektor bankowy w naszym regionie cały czas ma potencjał wzrostu, a prognozy i oczekiwania rynkowe jeszcze nie odzwierciedlają w pełni cyklu podwyżek stóp procentowych. - W 2022 roku w Polsce będą się ścierały dwie siły, z jednej strony pozytywny efekt stóp procentowych, a z drugiej wyhamowanie wolumenów, wyższe koszty oraz saldo rezerw – uważamy, że efekt stóp przeważy, a WIG-Banki powinien sięgnąć 10500 pkt. W regionie banki oprócz wyższych stóp korzystać będą na wysokiej jakości aktywów oraz przejęć. Pośród spółek finansowych na plus wyróżniają się Kruk oraz PZU – wskazują analitycy biura.
Podwyższyli prognozę cen miedzi w bieżącym i przyszłym roku. Zakładają, że wyższe ceny metali w połączeniu z silnym dolarem stanowiły dobre otoczenie dla KGHM i dlatego w sektorze rekomendują przeważanie miedzowej spółki nad JSW. Z kolei wysokie ceny ropy i gazu będą sprzyjać rewizjom prognoz dla obszaru wydobywczego, a także akceptacji wyższych mnożników. Preferują spółki z ekspozycją na ten segment (Lotos, MOL, PGNiG).
Przewidują, że podwyższona krzywa terminowa cen energii będzie systematycznie podnosić oczekiwania rynkowe w zakresie prognoz na kolejne lata dla OZE i koncernów o relatywnie niskiej emisyjności. W tym kontekście preferują CEZ i Polenergię oraz Eneę (najlepsze momentum wyników wśród państwowych koncernów i najniższa waluacja).
Neutralne podejście mają do sektora TMT na 2022 rok. W telekomunikacji stawiają na Orange z uwagi na wzrost cen, oczekiwany powrót do dywidendy oraz możliwą sprzedaż masztów. W mediach preferują Wirtualna Polskę, co argumentują na dobrym momentum wynikowym. W IT w 2022 r. wśród wyzwań wskazują na wysoką inflację płac, jednak ich zdaniem Comarch prezentuje się atrakcyjnie.
Utrzymują pozytywne nastawienie do sektora gamingu w 2022 roku. Uważają, że oprawiające się trendy sprzedażowe, mocny dolar oraz premiery gier zapewnią n pozytywne stopy zwrotu w sektorze. Zarówno dla