Wiceprezes Santander BP rezygnuje z funkcji

Arkadiusz Przybył, kierujący w Santander Bank Polska pionem wealth management i ubezpieczeń, obejmie stanowisko w globalnych strukturach Grupy Banco Santander S.A.

Publikacja: 27.02.2024 11:39

Arkadiusz Przybył obejmie stanowisko w globalnych strukturach Grupy Banco Santander S.A.

Arkadiusz Przybył obejmie stanowisko w globalnych strukturach Grupy Banco Santander S.A.

Foto: materiały prasowe

We wtorkowym raporcie bieżącym zarząd Santander Bank Polska poinformował, że Arkadiusz Przybył złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu banku, skuteczną od dnia 1 kwietnia 2024 r. Powodem jest planowane objęcie przez niego innej roli w ramach globalnej Grupy Banco Santander S.A.

Doświadczony wiceprezes

Arkadiusz Przybył jest doświadczonym bankowcem, od lat jest związanym z grupą Santander. W latach 2011-2012 pracował na stanowisku business director w centrali Santander Consumer Finance w Madrycie, gdzie odpowiadał, między innymi, za rozwój strategii i działalności oraz integrację rynków, a także za projekty związane z przejęciami spółek oraz wsparcie i nadzorowanie działalności Santander Consumer Finance w Polsce.

Czytaj więcej

Dywidenda z Santander BP i PKO BP nawet do 75 proc. zysku

Między 2012-2017 rokiem, był prezesem zarządu Santander Consumer Banku, a w latach 2017-2023 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu kierującego pionem bankowości detalicznej w Santander Bank Polska. Od kwietnia 2023 roku objął stanowisko wiceprezesa kierującego pionem wealth management i ubezpieczeń w Santander BP. Obszar ten obejmuje private banking, dom maklerski oraz ubezpieczenia.

Wcześniej pracował m.in. strukturach GE Money, czy w McKinsey & Company.

Jest członkiem rad nadzorczych Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Santander Allianz oraz Santander Consumer Bank. Od 2022 jest członkiem CEMS Strategic Board.

Banki
NBP pod kreską. Strata w 2023 roku poszła w miliardy złotych
Banki
Prezes mBanku Cezary Stypułkowski: Marne prawo, żadna sprawiedliwość, upadła moralność
Banki
Czy koszty ratowania Getin Noble Banku kiedyś się zwrócą?
Banki
Czystki dotarły do Banku Pekao, to już ostatnie dni Leszka Skiby jako prezesa
Banki
Tomasz Miklas: Długi firm w Aliorze kupiły zagraniczne spółki
Banki
Miotła kadrowa dotarła do Banku Pekao. Powołano nową radę nadzorczą