REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Trans Polonia osiągnęła rekordowe wyniki

W trzecim kwartale wartość przychodów tczewskiego przedsiębiorstwa transportowego specjalizującego się w przewozie mas bitumicznych i chemikaliów wzrosła dwukrotnie, a zysku netto - sześciokrotnie

Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia

Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski md Mateusz Dąbrowski

Trans Polonia, której akcje notowane są na NewConnect wypracowała w trzecim kwartale 8,2 mln zł przychodów i 0,6 mln zł zysku netto. Oba wyniki są zdecydowanie lepsze od osiągniętych w tym samym okresie 2009 r.

– Taka poprawa to przede wszystkim efekt ożywienia rynku, na co nakłada się duże znaczenie czynnika sezonowości w naszej branży. W ostatnim czasie poczyniliśmy wiele działań, które miały na celu wzmocnienie fundamentów spółki, co obecnie przekłada się na lepszą efektywność działania i większą skuteczność w pozyskiwaniu nowych klientów – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii.

W tym roku Trans Polonia zamierza wypracować przychody na poziomie 21,2 mln zł oraz 1,1 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach oba wyniki zrealizowała odpowiednio w 74,9 proc. i 76,2 proc. - Biorąc pod uwagę wzrosty jakie notujemy od początku roku jesteśmy spokojni o realizację tych założeń – twierdzi Cegielski.

Jeszcze w tym roku spółka zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Pod koniec września KNF zatwierdziła jej prospekt w związku z publiczną ofertą akcji z której zamierza pozyskać do 5,2 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup kilkunastu jednostek transportowych m.in. cystern samochodowych. Maksymalną cenę nowych walorów wyznaczono na 10 zł. Ostateczna jej wartość będzie znana 26 października. Przed podaniem ceny emisyjnej spółka poprzedzi book-building. Z kolei zapisy potrwają od 27 października do 5 listopada.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA