REKLAMA
REKLAMA

Profesjonalny inwestor

Testujemy sześć metod ustawiania zleceń stop loss

W naszym eksperymencie wzięliśmy pod lupę punktowe stopy początkowe, stop kroczący typu trailing oraz bazujący na wskaźniku. Jakie są efekty ich stosowania?

Skuteczność stosowania różnych metod ustawiania zleceń stop loss

Foto: GG Parkiet

Badania z zakresu finansów behawioralnych pokazują, że brak stosowania zleceń stop loss u wielu inwestorów to efekt wrodzonej, typowej dla ludzkiego gatunku niechęci do przyznawania się do błędów. Nie lubimy się mylić, a strata na giełdzie to przecież nic innego jak efekt błędnej decyzji inwestycyjnej. Szkopuł w tym, że o ile nie posiadamy strategii o wysokiej trafności, o tyle statystycznie będziemy w długim terminie mylić się średnio w 50 proc. przypadków. Jeżeli w każdym z nich będziemy uparcie utrzymywać stratną pozycję, to mamy duże szanse na rychłe bankructwo.

W dzisiejszym odcinku „Profesjonalnego inwestora" postanowiliśmy pokazać wyniki testów kilku najprostszych metod ustawiania zleceń stop loss. Okazuje się, że ich umiejętne stosowanie nie tylko zmniejsza ryzyko naszego podejścia, ale jednocześnie poprawia jego zyskowność. Może zatem warto czasem przyznać się do błędu?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA