Spółka notuje także jedną z najniższych na rynku alternatywnym wartości wskaźnika EV/EBIT, który wynosi 4,83. Dyrektor finansowy firmy Zbigniew Fleszar obiecuje, że wyniki będą się poprawiać a sytuacja w spółce jest bardzo stabilna. – Jesteśmy największym w kraju podmiotem, który zajmuje się recyklingiem zużytych opon, i nasza pozycja jest niezagrożona – zaznacza Fleszar. Zarząd Grupy Recykl przyznaje, że poważnie myśli o dzieleniu się zyskiem z akcjonariuszami.
Partner dla Amerykanów
Prawie od początku roku tanieją też akcje dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych Verbicomu. Tutaj wskaźniki zwracają jeszcze większą uwagę, gdyż EV/EBIT jest na poziomie 3, a C/Z 5,5. – Budujemy naszą pozycję na rynku, realizując strategię rozwoju zgodnie z przyjętym planem – mówi wiceprezes Robert Primke.
Zarząd Verbicomu niedawno podał informację, że firma dostarczy oraz wdroży sprzęt informatyczny amerykańskiego Extreme Networks dla jednej z największych firm budowlanych w Polsce. Wartość zamówienia wynosi 617,6 tys. zł. – Obecnie jako jedyna polska firma jesteśmy platynowym partnerem Extreme Networks, zatem widać, że duże, światowe podmioty nas dostrzegają. Oznacza to, że zespół jest kompetentny do realizacji dużych projektów sieciowych, a my, jako zarząd, kładziemy jeszcze większy nacisk na rozwój ramienia informatycznego. W ramach poszerzania naszego portfolio spółka Versim – dystrybutor z naszej grupy kapitałowej – zawarła umowę dystrybucyjną z firmą Alcatel-Lucent Enterprise, renomowanym producentem rozwiązań telekomunikacyjnych i sieciowych. Niepokoi spowolnienie w sektorze publicznym, jednak rynek nie zmienia się znacząco – ocenia Primke.
Stabilny wzrost w IT
Akcje Modecomu, producenta komponentów i akcesoriów komputerowych, co prawda drożeją już siódmy kolejny miesiąc – od początku roku zyskały 92 proc. – ale wskaźniki wyceny dla tej spółki należą do najbardziej atrakcyjnych dla rynku NewConnect. Poziom długu utrzymany jest w ryzach, EV/EBIT wynosi 3, a C/Z zaledwie 6,5. Zysk Modecomu za I kwartał był o ponad 50 proc. większy niż rok wcześniej.
Bardzo szybko drożeją też w tym roku papiery eo Networks. Informatyczna firma wyraźnie poprawiła w ostatnich kwartałach zysk netto oraz wynik EBITDA. – Pozycja naszej spółki jest stabilna, choć nie widać perspektyw istotnego polepszenia koniunktury, gdyż konkurencja w IT jest dość poważna – wskazuje wiceprezes eo Networks Rafał Jagniewski. Wskaźnik C/Z dla firmy wynosi 4,15, a EV/EBIT jedynie 1,58.
Makolab zapowiada dobre drugie półrocze
Z powodu słabszych wyników za I kwartał akcje MakoLabu staniały od początku roku o około 45 proc., ale perspektywy i wskaźniki fundamentalne dla spółki są nęcące. Jak wskazują przedstawiciele MakoLabu, wyniki za I kwartał były słabsze, jednak taka jest charakterystyka spółek z branży IT. – To wynika też z ekspansji. Przypomnę, że w ostatnich miesiącach obciążeniem dla spółki okazało się zwiększenie zatrudnienia, a sprzedaż wzrosła nieznacznie – wyjaśnia odpowiadający za relacje inwestorskie w MakoLabie Tomasz Marciniak.