Reklama

Interesariusze nie są zachwyceni planami Action

Ostatnie pięć sesji na Catalyst nie wyróżniło się wysokimi obrotami i – wyłączając środowe transakcje pakietowe na obligacjach Orlenu na 14 mln zł – wyniosły one jedynie 26,5 mln zł.

Przeciętne ceny obligacji wzrosły o 22 punktów bazowych, jednak w notowaniach pojawiło się więcej wysokich spadków niż zwyżek, a rynek został podciągnięty przez nieznaczny wzrost na najbardziej płynnych papierach, takich jak Orlen, Alior czy Cyfrowy Polsat.

Najbardziej spektakularny spadek ceny w ostatnim tygodniu odnotowały obligacje Action serii ACT0717, reagując na przedstawiony plan restrukturyzacji spadkiem o 18 punktów procentowych, do 32 proc. Poniżej tej ceny notowane są jedynie obligacje Grupy Kerdos, które rynek obecnie wycenia na 20 proc. wartości nominalnej.

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama