Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Wybicie historycznych szczytów w październiku tego roku odbyło się przy udziale wzmożonego kapitału i dopóki minima ustanowione w ubiegłym miesiącu są bronione, dopóty należy zakładać, iż nastąpiła kolejna faza akumulacji. Na korzyść dalszej aprecjacji przemawia zachowanie się kursu po wyłamaniu kluczowych oporów mianowicie od kilku tygodniu papier - przy niewielkich obrotach - konsoliduje się nad utworzonym wsparciem dając do zrozumienia, iż jak na razie dotychczasowy trend jest wciąż obowiązujący, a chętnych do wyprzedawania akcji nie widać. Tygodniowe EMA wciąż są po stronie kupna, MA200d znajduje się w takim układzie jak na hossę przystało zaś historyczny opór znajduje się na tyle wysoko iż miejsca do dalszej „swobodnej" aprecjacji jest całkiem sporo. SL ląduje na 74,25USD close i do tej wysokości outlook na medialnego giganta jest optymistyczny.
Cena zatrzymała się pod oporem na poziomie 33,61 euro, a nieco powyżej znajduje się opór 34,23 euro – przełamanie tego zatrzymania stanowiłoby otwarcie drogi wyżej – do kolejnego oporu 36,22 euro lub 37,97 euro. Na wykresie pojawiają się już pewne pozytywne sygnały: wskazania kupna na ROC i RSI, a MACD zmniejszył odległość do swojej średniej (wskazanie kupna w paśmie wykupienia może powstać w najbliższym czasie). W układzie średnich ruchomych 13 i 45 sesyjnych obowiązuje złoty krzyż. Wskaźniki wolumenowe: A/D Chaikina i Akumulacja/Dystrybucja sygnalizują nieznaczny napływ środków na rynek od końca września.
Akcje spółki Chevron przebiły w tym tygodniu poziom oporu w okolicach 107,50 USD, co oznacza wyłamanie się z szerokiej konsolidacji, którą obserwowaliśmy od kwietnia tego roku. Cena obecnie ma otwartą drogę do szczytów z kwietnia ubiegłego roku w pobliżu 112,50 USD, a po przełamaniu tej strefy do szczytów w okolicach 118,50 - 120 USD.
Pod koniec października spółka opublikowała wyniki finansowe za III kwartał. Zysk na akcję wyniósł 0,68 USD przy prognozie 0,31 USD. Również przychody okazały się wyższe od prognoz i wyniosły 30,14 mld USD. Mimo, że przychody spadły o ponad 12 proc. w porównaniu z analogicznym kwartałem rok wcześniej, to inwestorzy bardzo optymistycznie przyjęli wyniki spółki.