Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Dzienna dwusetka ponownie została przetestowana i jak na razie średnia się broni zatem wciąż nie ma zgody na deprecjację. W tym roku MA200d dwukrotnie posłużyła za trampolinę dla byków dlatego też i tym razem należałoby sądzić, iż wyhamowanie nad ruchomym wsparciem ma prawo zachęcić do aprecjacji. Na korzyść wzrostów przemawia także układ wskaźników impetu, które wysyłają sygnały typu BUY, a mając na uwadze fakt, iż papier porusza się w ramach kanału wzrostowego, którego dolne ograniczenie zostało sprawdzone, to wnioski są na korzyść odbicia. SL ląduje na 95,5USD i do tej wysokości obowiązuje wzrostowy outlook.

Cena wybiła się w dół – poprzez linię trendu wzrostowego – klasyczny sygnał sprzedaży. Ostatni czarny korpus przebił także wsparcie na 13,50 euro. Kolejne zatrzymania to: 12,92; 12,75 i 12,36 euro. W układzie wskaźników i oscylatorów wygenerowany został sygnał sprzedaży: MACD, ROC, RSI, Stochastic wolny, a w układzie średnich ruchomych 13 i 45-sesyjnych aktualny jest krzyż śmierci. Wskaźniki analizy technicznej mają duży potencjał spadkowy. Wskaźnik Akumulacja /Dystrybucja uwidacznia wyprzedaż akcji w rynek od 26.09.2016 r. Wzrost ryzyka inwestycyjnego sygnalizuje rozszerzająca się wstęga Bollingera.

Mark Zuckerberg w III kwartale 2016 r. może ponownie pochwalić się dobrymi wynikami. Facebook odnotował ponad 7 mld dolarów przychodów. Oczekiwania plasowały się na poziomie 6,9 mld dolarów. III kwartał był aż o 60 proc. lepszy pod względem przychodów w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku. Sam zysk spółki wyniósł 2,4 mld USD i był niemalże 3-krotnie wyższy od wyniku z 2015 r. Kurs akcji po informacjach dotyczących wyników kwartalnych uległ korekcie, co było spowodowane prawdopodobnie realizacją zysków części inwestorów. Obecne poziomy (okolice 120 USD za akcję) są nadal atrakcyjne.

Akcje portalu społecznościowego od debiutu podążają w silnym trendzie wzrostowym. Po każdym silniejszym impulsie następuje korekta spadkowa. Z taką też mieliśmy do czynienia na przełomie ostatnich kilkudziesięciu dni. Ruch korekcyjny, który rozpoczął się pod koniec października trwał do połowy listopada. Od tego momentu obserwujemy początek prawdopodobnie kolejnej fali skierowane w kierunku północnym. Spadki zatrzymały się na dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego. Dodatkowo koniec korekty wypadł na dwóch poziomach zniesień wewnętrznych liczonych wg. teorii liczb Fibonacciego (38,2 oraz 78,6). Na uwagę zasługuje również fakt, że ostatnia korekta na interwale dziennym swoim rozmiarem przypomina dwie poprzednie, tę z sierpnia oraz listopada 2015 r.