REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

GetBack: Nadzorca sądowy chce 24 proc. spłaty w wersji z inwestorem

Obligatariusze firmy windykacyjnej GetBack w końcu doczekali się propozycji układowych w wersji nadzorcy sądowego. Przygotował on dwa warianty dla wierzycieli.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Pierwszy z nich zakłada, że GetBack dojdzie do porozumienia z inwestorem, którym jak wiadomo jest Hoist Finance, i ostatecznie dojdzie do sprzedaży aktywów. Na chwilę obecną Hoist daje ponad 1 mld zł. Co to oznacza dla obligatariuszy?

Zgodnie ze złożonymi propozycjami układowymi nadzorcy sądowego w wersji inwestorskiej, obligatariusze zostaliby zaspokojeni w 24 proc. Pieniądze miałyby trafić do nich w ciągu półtora roku (75 proc. po upływie 12 miesięcy, zaś 25 proc. po 18 miesiącach).

Wersja ta, patrząc na poziom zaspokojenia, jest tylko nieznacznie lepsza od tej, jaką niedawno zaprezentowała sama spółka. W wersji układu z inwestorem proponuje ona spłatę obligatariuszy na poziomie 23,1 proc.

Nadzorca przedstawił jednak jeszcze jedną wersję układu. Ta, zakłada, że GetBack będzie kontynuował działalność operacyjną (ta zakłada sprzedaż majątku). W tym wariancie dla obligatariuszy proponowane jest 33 proc. spłaty. Te jednak miałyby być rozłożone na 13 rat.

Zarówno w wersji z inwestorem, jak i operacyjnej proponowana jest także konwersja zadłużenia na akcje. W pierwszej opcji konwersji miałoby podlegać 66 proc. zadłużenia. W drugiej 57 proc.

- Zmianie nie ulegnie już struktura propozycji układowych, ale mogą ulec poprawie wszystkie parametry ilościowe, wraz z rozwojem sytuacji co do prawdopodobieństwa odzyskania środków z transakcji niekorzystnych (tzw. fraudów), zmiany propozycji cenowej inwestora, a także przystąpienia do redukcji wierzycieli zabezpieczonych i wierzycieli wewnętrznych FIZ – poinformował na swojej stronie internetowej kurator dla wierzycieli.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA