Wierzytelności

Windykatorzy ostrzą sobie zęby

Przynajmniej w teorii zbliża się jeden z najgorętszych okresów dla firm windykacyjnych.
Foto: Adobestock

Historycznie to bowiem w ostatnich miesiącach roku mieliśmy do czynienia z największą podażą wierzytelności. Oczywiście wyjątkiem jest ubiegły rok, który upłynął pod znakiem pandemii i zawieszenia przetargów sprzedaży. W tym roku apetyt windykatorów na nowe długi wyraźnie wzrósł.

Na większy ruch w biznesie liczy lider rynku, wrocławska firma Kruk. – Podaż wierzytelności na rynku polskim jest na zbliżonym poziomie jak w roku 2019 i wcześniejszych latach, a przetargi odbywają się już regularnie. Tradycyjnie IV kwartał jest najbardziej intensywny pod tym kątem, dlatego zarówno widzimy dużą podaż na rynku, jak i aktywnie uczestniczymy w organizowanych przetargach – mówi Piotr Krupa, prezes Kruka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.