REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

Wonga pomaga Krukowi

Najpierw były zapowiedzi, a teraz przyszedł czas na konkretne kroki. Kruk podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia 100 proc udziałów w firmie Wonga Polska, działającej na rynku pożyczek online.

Piotr Krupa, prezes Kruka.

Foto: materiały prasowe

Patrząc na poniedziałkowe notowania, można przyjąć, że rynek z zadowoleniem przyjął działania windykatora. Akcje Kruka momentami drożały o ponad 5 proc. Co ciekawe, analitycy mają jednak mieszane odczucia, jeśli chodzi o tę transakcję.

– Trudno uznać to za krok milowy w wykonaniu spółki. Wydaje się, że mamy do czynienia ze stosunkowo niewielką transakcją, a do tego jej wpływ na wyniki Kruka będzie raczej niewielki, przynajmniej w pierwszych latach – mówi jeden z analityków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA