REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Gothaer zmienia się w Wiener TU

W lutym Geothaer stał się częścią austriackiej Vienna Insurance Group. Nowe logo i nazwa to efekt zmian właścicielskich. Dziś, Wiener ma za zadanie kontynuować swój rozwój i wspierać dążenie VIG do osiągnięcia strategicznego celu jakim jest 10 proc. udziału w rynku polskim. Z nową marką klienci oswajać się będą od końca czerwca.
Foto: materiały prasowe

– Cieszę się, że Gothaer zyskuje nowe oblicze właśnie teraz – w czasie, kiedy firma notuje rekordowe wzrosty i może się pochwalić przekroczeniem zakładanych celów. Znakomite ubiegłoroczne wyniki finansowe, blisko 20 proc. wzrost składki, ponad 50 mln zł wyniku technicznego brutto i zysk finansowy osiągnięte w trudnym okresie sprzedaży spółki, oznaczają dla nas nie tylko dobry start w nowej grupie kapitałowej, ale przede wszystkim stanowią pomyślny prognostyk dalszego rozwoju już pod nową marką – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer.

Gothear urósł w 2018 r. we wszystkich liniach biznesowych i osiągnął wyższy od planowanego wynik finansowy netto w wysokości 16,5 mln złotych. W tym czasie towarzystwo zebrało składkę przypisaną brutto w wysokości 743 mln złotych, co oznacza dynamikę 19,3 proc. r.d.r.

Spółka poprawiła też w ostatnim czasie operacyjne wskaźniki efektywności, a w szczególności wskaźnik szkodowości, który wyniósł 59,1 proc. wobec 68,3 proc. w roku poprzednim. Poprawa wyników i pozycji kapitałowej spółki, zaowocowała poprawą bezpieczeństwa, wyrażoną wzrostem współczynnika wypłacalności do poziomu 163 proc. Spółka jest więc w stanie realizować zobowiązania dla swoich obecnych i przyszłych klientów nawet w sytuacjach wystąpienia ekstremalnych zdarzeń katastroficznych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA