Ubezpieczenia

Rynek ubezpieczeń przeżył skok technologiczny za sprawą pandemii

Pandemia i związana z nią digitalizacja obsługi klientów to najważniejsze wydarzenia na rynku ubezpieczeń w 2020 r. Rósł popyt na polisy na zdrowie i życie. W 2021 r. będzie podobnie.

Towarzystwa oferujące ubezpieczenia komunikacyjne będą w 2021 r. w coraz większym stopniu stosować automatyzację w celu zwiększenia wydajności i podnoszenia jakości procesów likwidacji szkód.

Foto: Shutterstock

Zeszły rok na rynku ubezpieczeniowym upłynął, tu nie ma zaskoczenia, pod znakiem pandemii.

Po trudnym 2020 roku...

– Pandemia była niezwykle ważnym i trudnym sprawdzianem dla branży ubezpieczeniowej. Pierwszym testem w marcu 2020 r. była konieczność natychmiastowego przejścia wszystkich ubezpieczycieli na zdalną obsługę klientów. Tylko w ten sposób możliwe było utrzymanie ochrony ubezpieczeniowej i sprawnej likwidacji szkód – mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń. – To było olbrzymie wyzwanie, zmieniające organizację pracy tysięcy pośredników i likwidatorów, by utrzymać ciągłość relacji z klientami i poszkodowanymi. Branża sprostała wyzwaniu, co pokazało, że już wcześniej była dobrze przygotowana do zdalnej obsługi, a życie wymusiło jej szybsze wprowadzenie – ocenia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.