Transport

Mocny wzrost notowań PL Group. Powód?

Akcje spółki zajmującej się m.in. wynajmem aut przez ostatnich kilka sesji na NewConnect podrożały o około 100 proc. To efekt m.in. zakupów papierów przez prezesa.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Bardzo udana była m.in. środowa sesja, kiedy papiery zdrożały o ponad 33 proc., przy wysokim jak na spółkę wolumenie. Dziś następuje lekka korekta i cena spada o ponad 6 proc., do 0,56 zł za papier.

Impulsem ostatnich zwyżek mógł być fakt, że przez ostatnie dni Sebastiana Albin, prezes PL Group, skupował akcje. W sumie zakupił 40 tys. akcji po 0,4 zł oraz 10 tys. po 0,56 zł. W efekcie Sebastian Albin posiada bezpośrednio około 1,75 mln akcji, co odpowiada ponad 9,5 proc. udziału w kapitale zakładowym, oraz pośrednio poprzez PL Group Polska Sp. z o.o. 10,18 mln akcji, co odpowiada 55,57 proc. udziałów.

4 grudnia spółka rozpoczęła negocjacje w sprawie wynajmu nowej powierzchni wystawienniczej i biurowej. Negocjacje dotyczą wynajmu powierzchni o wymiarach ponad 1100 m2 w budynku na warszawskim Powiślu.

PL Group, dawniej znana jako Rajdy4x4, zajmuje się wynajmem pojazdów osobowych i dostawczych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz sprzedażą samochodów klasy premium. Spółka świadczy też usługi zabezpieczenia, pielęgnacji, modyfikacji pojazdów klasy premium oraz likwidacją szkód komunikacyjnych

W III kwartale spółka osiągnęła 862,6 tys. zł przychodu i wygenerowała 229,6 tys. zł zysku.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.