REKLAMA
REKLAMA

Transport

Grupa PKP Cargo mniej zarobi

Zarząd obniżył tegoroczną prognozę zysku o 20 proc. Analitycy tego oczekiwali od kilku tygodni.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

To, co od pewnego czasu zapowiadali giełdowi analitycy zajmujący się PKP Cargo, stało się w końcu faktem. Zarząd spółki dokonał obniżki tegorocznej prognozy podstawowego wskaźnika, czyli skonsolidowanego zysku EBITDA. Obecnie szacuje, że wyniesie on około 925 mln zł zamiast pierwotnie ogłoszonych ponad 1,15 mld zł. Obniżka prognozy o jedną piątką była konieczna po analizie przez zarząd dotychczas osiągniętych przez grupę wyników finansowych i operacyjnych oraz sytuacji na rynku kolejowych przewozów towarowych.

Szacunkowe dane

Z wstępnych danych wynika, że po trzech kwartałach grupa PKP Cargo wypracowała 713,1 mln zł zysku EBITDA. W efekcie pierwotną prognozę zrealizowała w zaledwie 61,9 proc. W stosunku do obecnej prognozy wskaźnik ten przekracza już 77 proc. Z wstępnych danych wynika też, że po trzech kwartałach skonsolidowane przychody wyniosły 3,62 mld zł, a zarobek netto 98,7 mln zł. Rok do roku spadły one odpowiednio o 5,8 proc. i 49,2 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA