Transport

OT Logistics. Zarząd upraszcza strukturę grupy

Zarząd OT Logistics podjął kolejne kroki zmierzające do uproszczenia i uporządkowania struktury organizacyjnej grupy oraz poprawy efektywności działania.
Foto: materiały prasowe

Na 5 października zwołał nadzwyczajne walne zgromadzanie, które ma podjąć uchwałę o połączeniu spółki matki z firmami OT Nieruchomości oraz OT Porty Morskie. Giełdowa spółka w obu podmiotach posiada po 100 proc. udziałów. Dzięki temu przeprowadzenie fuzji będzie możliwe w trybie uproszczonym. W szczególności przejmowane firmy zostaną rozwiązane bez konieczności przeprowadzania postępowania likwidacyjnego, a ich majątek przejdzie na OT Logistics bez podwyższania kapitału zakładowego.

Planowane połączenie jest elementem realizowanej przez grupę strategii zakładającej m.in. konsolidację należących do niej firm. Już wcześniej fuzja objęła kilka podmiotów, w tym spółkę matkę. Kolejne połączenia mają wyeliminować zbędne procesy wewnątrz grupy i zwiększyć jej przejrzystość dla inwestorów. Uproszczeniu ulegnie m.in. nadzór i zarządzanie, co ma umożliwić szybsze podejmowanie decyzji i eliminację zbędnych zadań. W konsekwencji fuzja powinna przynieść oszczędności finansowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.