Transport

OT Logistics: Grupa mocno poprawia rentowność

W I połowie roku grupa OT Logistics istotnie poprawiła rentowność działalności operacyjnej. Zamierza tę tendencję utrzymać do końca roku.

Konrad Hernik, prezes OT Logistics.

Foto: materiały prasowe

– Poprawa rentowności wynikała jednak głównie z istotnie poprawionej bazy kosztowej. Rok 2021 jest również rokiem dość specyficznym, gdyż w porównaniu z 2020 r. zaprzestano kilku działalności – mówi Konrad Hernik, prezes OT Logistics. Zauważa, że w przychodach nie jest już ujmowany biznes żeglugi śródlądowej, który był rozwijany za pośrednictwem sprzedanej, zależnej firmy DBR. W coraz mniejszym stopniu wyniki grupy obciąża zależna firma kolejowa STK, będąca w sanacji i przewożąca coraz mniej towarów. Dodatkowo w IV kwartale planowana jest finalizacja sprzedaży firmy spedycyjnej C.Hartwig Gdynia. Podmiot ten osiąga w skali grupy wysokie przychody, ale jednocześnie zapewnia relatywnie małą rentowność. To oznacza, że tylko po wyłączeniu z konsolidacji STK i C.Hartwig Gdynia roczne przychody grupy spadną o ok. 300 mln zł. Dla porównania w ubiegłym roku wyniosły 853,4 mln zł.

Zarząd twierdzi, że jednocześnie z mocnym spadkiem sprzedaży należy jednak oczekiwać dalszej wyraźnej poprawy rentowności grupy, gdyż w jej ramach pozostaną biznesy zapewniające stosunkowo wysokie zyski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.