Reklama

PKP Cargo chce inwestować w OZE

Inwestycje dotyczące budowy instalacji fotowoltaicznych są obecnie na etapie prac analitycznych.
PKP Cargo, na czele którego stoi Czesław Warsewicz, zwiększy w tym roku zużycie energii elektrycznej

PKP Cargo, na czele którego stoi Czesław Warsewicz, zwiększy w tym roku zużycie energii elektrycznej.

Foto: materiały prasowe

PKP Cargo planuje budowę instalacji fotowoltaicznych w pięciu lokalizacjach. Ich łączna moc ma wynieść 110 kWp (kilowatt peak). Gdzie konkretnie i kiedy zamierza zrealizować te inwestycje – jednak nie podaje. Wiadomo natomiast, że spółka duże nadzieje pokłada we wdrożeniu najbardziej efektywnych i innowacyjnych rozwiązań, które umożliwią jej wykorzystywanie energii elektrycznej wyprodukowanej z OZE, we współpracy z PKP Energetyką. Oba podmioty podpisały w tej sprawie list intencyjny.

Analizy trwają

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama