Transport

PKP Cargo chce inwestować w OZE

Inwestycje dotyczące budowy instalacji fotowoltaicznych są obecnie na etapie prac analitycznych.

PKP Cargo, na czele którego stoi Czesław Warsewicz, zwiększy w tym roku zużycie energii elektrycznej.

Foto: materiały prasowe

PKP Cargo planuje budowę instalacji fotowoltaicznych w pięciu lokalizacjach. Ich łączna moc ma wynieść 110 kWp (kilowatt peak). Gdzie konkretnie i kiedy zamierza zrealizować te inwestycje – jednak nie podaje. Wiadomo natomiast, że spółka duże nadzieje pokłada we wdrożeniu najbardziej efektywnych i innowacyjnych rozwiązań, które umożliwią jej wykorzystywanie energii elektrycznej wyprodukowanej z OZE, we współpracy z PKP Energetyką. Oba podmioty podpisały w tej sprawie list intencyjny.

Analizy trwają

Dzięki temu PKP Cargo uzyskało dostęp do profili zużycia prądu, których znajomość ma umożliwić wytypowanie najlepszych lokalizacji pod budowę instalacji fotowoltaicznych. – Aktualnie prowadzone są rozmowy nt. modelu wyznaczania ceny energii wytworzonej w OZE i sposobu jej rozliczenia. Na podstawie powyższych informacji przygotowywane są analizy efektywności ekonomicznej inwestycji OZE – informuje Krzysztof Losz, rzecznik PKP Cargo. Dodaje, że z uwagi na planowane zmiany w prawie dotyczące rozliczania energii elektrycznej w systemie prosumenckim występuje jednak ryzyko wydłużenia czasu zwrotu inwestycji i dlatego konieczne są dodatkowe analizy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.