Technologie

Asbis hojnie sypnie groszem

Dystrybutor IT zdecydował o wypłacie ponad 5,5 mln dolarów zaliczki na poczet przyszłorocznej dywidendy.
Foto: Adobestock

Notowania Asbisu świecą dziś na zielono. Przed południem kurs rośnie o 2 proc. do 6,9 zł. Rada dyrektorów podjęła uchwałę o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 5,55 mln USD, co przekłada się na wypłatę w wysokości 0,1 USD na akcję. Dzień ustalenia prawa do zaliczki został ustalony na 7 grudnia, a dziesięć dni później pieniądze mają trafić na konta.

- Asbis czeka najlepszy rok w historii spółki, dlatego chcielibyśmy podzielić się tym sukcesem z naszymi inwestorami. Spodziewamy się, że zysk netto w tym roku będzie kształtował się w przedziale 23-25 mln USD, co według dzisiejszego średniego kursu dolara oznacza, że możemy wypracować nawet blisko 100 mln zł – informuje Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisu. Podkreśla, że mimo pandemii popyt na IT ze strony konsumentów i korporacji pozostają na wysokim poziomie.

- A my wykorzystujemy naszą zdolność do realizowania zamówień odpowiednich produktów w określonym czasie. Po zamknięciu całego 2020 roku zdecydujemy o ostatecznej wysokości dywidendy za ten rok – dodaje Kostevitch.

Asbis ma siedzibę na Cyprze. Prowadzi sprzedaż w 56 krajach, a w 27 ma podmioty zależne. W 2019 r. sprzedaż grupy przekroczyła 1,9 mld USD. Od 2007 r. spółka jest notowana na GPW. Obecnie jej kapitalizacja sięga 370 mln zł. Od początku tego roku wzrosła dwukrotnie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.