Technologie

Atende o szansach i zagrożeniach

Wyniki grupy po I półroczu okazały się gorsze głównie ze względu na sprzedaż Atende Software oraz Atende Medica. Jednostkowe wyniki Atende pokazały się z lepszej strony. Jakie są perspektywy?

Marcin Petrykowski, prezes Atende.

Foto: parkiet.com

Oprócz sprzedaży wspomnianych spółek negatywny wpływ na wyniki za I półrocze miała też sprawa utraconych świadectw bezpieczeństwa przemysłowego. Z tego powodu spółka musiała zapłacić 3,1 mln zł kary.

Bolesne kary

Skonsolidowane przychody Atende w I półroczu spadły względem tych z analogicznego okresu 2020 r. o 6 proc., do 88 mln zł. Strata netto sięgnęła 1,8 mln zł wobec ubiegłorocznego zysku 1,3 mln zł. Samo Atende wypracowało jednak w pierwszych sześciu miesiącach roku 79,3 mln zł przychodów, o 14 proc. więcej niż w 2020 r. Strata netto pogłębiła się z 0,2 mln zł do 1,5 mln zł. – Wyniki sprzedaży ocenialibyśmy jako zadowalające, gdyby nie utrata świadectw bezpieczeństwa i naliczone w wyniku tego zdarzenia kary umowne, które musieliśmy zapłacić Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych. Chciałbym dodać, że utrata wspomnianych świadectw nie miała nic wspólnego z działalnością operacyjną firmy. Nie dostrzegamy również, aby problem powtórzył się w przypadku innych klientów – stwierdził Marcin Petrykowski, prezes Atende.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.