REKLAMA
REKLAMA

Technologie

XTPL zgłosi 26 patentów do końca 2020

26 zgłoszeń patentowych zamierza przygotować i zgłosić XTPL do końca 2020 r., poinformowała spółka. Zabezpieczona własność intelektualna jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wzrost wartości technologicznej spółki i decyduje o jej przewadze konkurencyjnej, czytamy w komunikacie.

Filip Granek, prezes XTPL

Foto: parkiet.com

- Prognozowana liczba to początek budowania rodziny patentowej w ramach różnych pól aplikacyjnych. Dla firm działających w obszarze tzw. deep tech własność intelektualna jest produktem i przewagą konkurencyjną, a wielkość chmury patentowej bardzo istotnie przekłada się na ich wartość. Moim osobistym celem jest, aby XTPL miało wycenę liczoną w miliardach dolarów, zatem długofalowo liczba patentów musi być w naszym przypadku znacząca – wyjaśnia Filip Granek, prezes oraz współtwórca XTPL. - Zamierzamy dostarczyć na globalny rynek coś więcej niż produkt. Chcemy, by nasza przełomowa technologia przyczyniła się do rewolucyjnych zmian w przemyśle i umożliwiła skokowy postęp w produkcji dla wielu branż. W poważnej rynkowej grze, zwłaszcza w wymiarze globalnym, nie chodzi o to, żeby osiągnąć chwilowy zysk, ale o to, by uzyskać na rynku stałą przewagę nad innymi graczami – dodaje.

Do dnia publikacji prognozy XTPL złożyło 9 zgłoszeń patentowych. W czasie nadchodzących kilkunastu miesięcy spółka przewiduje prawie trzykrotny wzrost swojej chmury patentowej. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 233,2 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA