REKLAMA
REKLAMA

Technologie

XTPL zgłosi 26 patentów do końca 2020

26 zgłoszeń patentowych zamierza przygotować i zgłosić XTPL do końca 2020 r., poinformowała spółka. Zabezpieczona własność intelektualna jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wzrost wartości technologicznej spółki i decyduje o jej przewadze konkurencyjnej, czytamy w komunikacie.

Filip Granek, prezes XTPL

Foto: parkiet.com

- Prognozowana liczba to początek budowania rodziny patentowej w ramach różnych pól aplikacyjnych. Dla firm działających w obszarze tzw. deep tech własność intelektualna jest produktem i przewagą konkurencyjną, a wielkość chmury patentowej bardzo istotnie przekłada się na ich wartość. Moim osobistym celem jest, aby XTPL miało wycenę liczoną w miliardach dolarów, zatem długofalowo liczba patentów musi być w naszym przypadku znacząca – wyjaśnia Filip Granek, prezes oraz współtwórca XTPL. - Zamierzamy dostarczyć na globalny rynek coś więcej niż produkt. Chcemy, by nasza przełomowa technologia przyczyniła się do rewolucyjnych zmian w przemyśle i umożliwiła skokowy postęp w produkcji dla wielu branż. W poważnej rynkowej grze, zwłaszcza w wymiarze globalnym, nie chodzi o to, żeby osiągnąć chwilowy zysk, ale o to, by uzyskać na rynku stałą przewagę nad innymi graczami – dodaje.

Do dnia publikacji prognozy XTPL złożyło 9 zgłoszeń patentowych. W czasie nadchodzących kilkunastu miesięcy spółka przewiduje prawie trzykrotny wzrost swojej chmury patentowej. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 233,2 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA