Technologie

Movie Games w centrum uwagi

Akcje studia dziś drożeją przy wysokich obrotach. Wczoraj na rynek trafiła informacja o roszadach w akcjonariacie.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Kurs Movie Games w środę przed południem zyskuje ponad 4 proc., a wartość obrotów od rana przekroczyła już 2,5 mln zł i jest to na razie najwyższy wynik na rynku podczas dzisiejszej sesji.

Movie Games wczoraj wieczorem poinformowało o pozyskaniu nowych inwestorów instytucjonalnych. Podmioty te nabyły 87 tys. akcji, stanowiących 3,4 proc. kapitału, w ramach transakcji pakietowych. Stroną sprzedającą był Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games, który deklaruje długoterminowe zaangażowanie w spółkę, potwierdzone podpisaniem rocznego lockupu. (dotyczy niemal 415 tys. akcji, stanowiących 16,13 proc. w kapitale). „Transakcja stanowiła element strategii przejścia Movie Games na główny rynek polegającej na profesjonalizacji akcjonariatu, który długoterminowo zaangażuje się w spółkę" – czytamy komunikacie.

W dokonanej transakcji pakietowej cena za akcję wyniosła 115,13 zł. Aktualnie kurs rynkowy jest równy 140 zł.

- W ostatnim czasie widzieliśmy duże zainteresowanie akcjami naszej spółki, związane ze wzmożoną aktywnością biznesową w obszarze nowych projektów. Dlatego też zdecydowałem się na sprzedaż niewielkiej części pakietu. Liczę, że pozyskując profesjonalnych i doświadczonych w naszej branży, inwestorów, uda nam się zbudować jeszcze większą wartość dla wszystkich akcjonariuszy. Tak jak wielokrotnie mówiłem Movie Games to inwestycja mojego życia, deklaruję długoterminowe zaangażowanie w rozwój tej spółki. Wierzę, że najlepsze jeszcze przed nami – przekonuje Mateusz Wcześniak. Największym akcjonariuszem spółki jest PlayWay (ma 33,4 proc.). Natomiast Wcześniak jest największym akcjonariuszem wśród osób fizycznych w Movie Games.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.