Technologie

Rosjanie zainteresowani Zortraksem

Producent drukarek 3D podpisał porozumienie dotyczące nabycia do 50 proc. udziałów firmy przez Rusatom za nawet 65 mln dolarów.
Zortrax Foto: materiały prasowe

Zagraniczna firma specjalizująca się w m.in. produkcji drukarek 3D Rusatom – Additive Technologies podpisała z Zortraksem oraz współzałożycielami polskiej firmy Marcinem Olchanowskim, Rafałem Tomasiakiem i Mariuszem Babulą porozumienie o wstępnych warunkach kupna do 50 proc. udziałów Zortraksu. Miałoby to się odbyć poprzez nabycie 13,9 mln istniejących walorów firmy oraz 88 mln akcji nowej emisji w ramach prywatnej subskrypcji. Wartość transakcji szacuje się na 65 mln dolarów. Kwota nie może przekroczyć jednak 50 proc. godziwej wartości spółki, którą ustali niezależny podmiot wyceniający.

Wszystkie strony dają sobie czas na zakończenie transakcji do końca roku. W ciągu najbliższych trzech miesięcy Rusatom ma przeprowadzić badanie due dilligence polskiej firmy.

Zortrax zakończył już proces połączenia z Corelensem. 30 kwietnia WZ Corelensa uchwaliło emisję połączeniową, w ramach której Corelens wyemitowało dla akcjonariuszy Zortraksu niemal 112 mln walorów po cenie 1,34 zł. Po emisji udziałowcy Zortraksu kontrolują około 97 proc. walorów Corelensu. - Proces połączenia z Corelens jest już za nami. Obecnie trwają prace mające na celu rejestrację akcji oraz wprowadzenie ich do obrotu. Potencjalna transakcja nie ma wpływu na te działania, są to dwa niezależne procesy. W zakresie wprowadzenia wszystkich akcji Zortraksu do obrotu – idziemy zgodnie z przyjętym harmonogramem i nastąpi to w ciągu najbliższych miesięcy - wyjaśnił wiceprezes Mariusz Babula.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.