REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Wysyp informacji o „Cyberpunku”

CD Projekt › Wstępne recenzje i nowy serial.

Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Ponad 10 mld zł dzieli CD Projekt, czyli największą polską spółkę na giełdzie, od wicelidera tego zestawienia – PKO BP. W ostatnich dniach kapitalizacja CD Projektu oscyluje wokół 39–40 mld zł. Inwestorzy wierzą w sukces „Cyberpunka 2077", a opublikowane podczas niedawnej imprezy Night City Wire materiały (m.in. nowy zwiastun) i napływające wstępne recenzje gry napawają optymizmem. Dziennikarze branżowi i youtuberzy nie kryją słów uznania pod adresem polskiej produkcji, podkreślając jej duży potencjał. Choć nie brak też głosów, że gra wymaga jeszcze poprawek oraz doszlifowania.

Ciekawą informacją jest zapowiedź stworzenia dziesięcioodcinkowego serialu anime, bazującego na „Cyberpunku". Powstanie we współpracy CD Projektu z japońskim studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix. Premierę zaplanowano na 2022 r. Inwestorzy zastanawiają się, czy serial pomoże grze. Pod koniec zeszłego roku na Netfliksie pojawił się serial „Wiedźmin" i choć CD Projekt nie miał z tą produkcją nic wspólnego, to i tak mocno podbiła ona sprzedaż jego gry.

„Cyberpunk" jest najbardziej wyczekiwaną tegoroczną grą komputerową. Niedawno polskie studio przełożyło termin premiery na 19 listopada, uzasadniając, że potrzebuje dodatkowych dziewięciu tygodni na doszlifowanie gry. Pierwotnym terminem miał być 16 kwietnia, ale w styczniu studio przełożyło grę na 17 września.

Dwukrotna zmiana nie zaszkodziła wycenie spółki – wprawdzie zarówno w styczniu, jak i w czerwcu, bezpośrednio po informacji o przełożeniu premiery, akcje taniały, ale w trakcie kolejnych sesji odrabiały te straty z nawiązką. W piątek po południu kosztowały ponad 407 zł (spadek o 1 proc.). Tylko w pierwszej połowie sesji właściciela zmieniły akcje o wartości sięgającej 100 mln zł. Był to zdecydowanie najwyższy obrót na warszawskiej giełdzie tego dnia. Wiceliderem pod względem obrotu był KGHM, ale w jego przypadku wartość akcji, które zmieniły właściciela, była o ponad połowę niższa niż w CD Projekcie. kmk

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/cd_projekt

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA