REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Polska firma z europejskim dofinansowaniem

Pierwsze polskie laboratorium walczące z cyberprzemocą przy pomocy sztucznej inteligencji, Samurai Labs otrzyma dofinansowanie w ramach programu Horyzont 2020. W zeszłym roku w firmę zainwestował m.in. Robert Lewandowski.
Foto: AFP

Projekt dotyczący wykrywania i redukcji przemocy w sieci otrzymał bardzo wysoką ocenę Europejskiej Rady Innowacji, chwalą się twórcy rozwiązania. Środki mają być spożytkowane na potwierdzenie gotowości modelu biznesowego do wejścia na rynek. Realizacja projektu otwiera firmie dostęp do kolejnego grantu o wartości 2,5 mln euro.

– Pozytywna ocena Europejskiej Rady Innowacji jest dla nas potwierdzeniem tego, że według niezależnych ekspertów nowa metoda zwalczania cyberprzemocy tworzona przez Samurai Labs ma potencjał do rzeczywistego obniżenia tego zjawiska w przestrzeni internetowej- mówi Michał Wroczyński, prezes Samurai Labs.

Oprócz Samurai Labs beneficjentami zostały takie projekty, jak satelitarny system monitorowania pożarów czy szybki test przesiewowy na raka piersi.

Horyzont 2020 to największy unijny program w zakresie badań naukowych i innowacji, w ramach którego w ciągu 7 lat (2014–2020) dostępne są fundusze o wartości prawie 80 mld euro.

W sierpniu 2018 roku ogłoszono, że współwłaścicielem Samurai Labs zostali Robert Lewandowski oraz inwestor Dawid Urban.

- Cieszę się, że to w Polsce powstaje technologia, która pomoże ludziom z całego świata w walce z groźnym zjawiskiem cyberprzemocy – komentował wówczas piłkarz w serwisie Business Insider Polska.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA