REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CD Projekt bije rekordy. Co dalej?

Premiera „Cyberpunka" odbędzie się 16 kwietnia 2020 r. Twarzą gry CD Projektu został aktor Keanu Reeves. Pozytywnie zaskoczył Bloober Team.
Foto: materiały prasowe
Foto: GG Parkiet

CD Projekt był niekwestionowaną gwiazdą poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Od rana jego akcje mocno drożały – przy potężnym obrocie. Tylko w trakcie pierwszej połowy sesji właściciela zmieniły papiery o wartości ponad 120 mln zł. Dla porównania: drugi w kolejności PKO BP miał obroty o ponad połowę niższe. Po południu za akcję CD Projektu trzeba było zapłacić prawie 230 zł, co oznaczało niemal 5-proc. wzrost kursu w stosunku do piątkowego zamknięcia. Kapitalizacja spółki po raz pierwszy w historii przekroczyła 22 mld zł. Jest o ponad 3 mld zł wyższa niż wycena KGHM.

Ta zwyżka była reakcją na informacje, które napłynęły w nocy z niedzieli na poniedziałek z Los Angeles po konferencji Microsoftu, podczas której CD Projekt ujawnił kluczowe informacje dotyczące „Cyberpunka 2077" – gry, od której będą zależeć wyniki spółki w najbliższych latach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA