Technologie

Wirtualna Polska Holding wypłaci dywidendę, ale chce nadal rosnąć

Internetowa grupa wraca i do dywidendy, i do przejęć. Ma na kontach prawie 250 mln zł, ale zakupy zaczęła od niewielkiego serwisu finansowego, którego ceny nawet nie musi zdradzać.

Jacek Świderski, jeden z głównych akcjonariuszy i prezes WPH uważa, że w drugim półroczu turystyczne spółki grupy będą nadganiać wolniejsze wzrosty w reklamie on-line.

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Wirtualna Polska Holding widzi koniec koronawirusowego spowolnienia. Zgodnie z zapowiedzią wraca do wypłaty dywidendy i przejęć. Choć te ostatnie na razie są drobne.

Szybciej niż giganci

– Dobiega końca czas covidowy. Pierwszy kwartał to już kwartał wzrostowy. Zakładamy, że w drugim kwartale utrzymamy wzrostową trajektorię – powiedział we wtorek, omawiając wyniki za pierwsze trzy miesiące br., Jacek Świderski, akcjonariusz i prezes Wirtualna Polska Holding.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.