Technologie

Dane medyczne Polaków trafią do „warszawskiej” chmury Google’a

Rzeszowski koncern IT oraz Operator Chmury Krajowej powołały spółkę, która ma się zająć cyfryzacją przychodni, laboratoriów i szpitali. Ma przygotować placówki do nowych przepisów, które zaczną obowiązywać od lipca.

Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.

Foto: materiały prasowe

Chmura dla zdrowia – pod taką nazwą ruszył właśnie wspólny projekt Asseco Polnad oraz Operatora Chmury Krajowej (OChK). Obie firmy łączą siły, by wspomóc placówki medyczne w transformacji cyfrowej. Całe przedsięwzięcie zostanie oparte o chmurę Google'a. To tam przechowywana ma być nasza elektroniczna dokumentacja medyczna (EDM). Start projektu zbiega się w czasie z planowanym w przyszłym tygodniu uruchomieniem w Warszawie nowego centrum chmurowego Google'a dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Notowania Asseco Poland w środę rosły o prawie 3 proc. Na zamknięciu wtorkowej sesji za walory rzeszowskiej firmy IT płacono 69,90 zł, a w środę w ciągu dnia – 71,95 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.