REKLAMA
REKLAMA

Technologie

The Farm 51. Globalny gracz pomoże przy World War 3

W rozwoju gry "World War 3" gliwickiej spółce pomagać będzie globalny gracz. Na wieść o tym inwestorzy rzucili się do zakupu jej akcji.
Foto: materiały prasowe

Notowania The Farm51 w ostatnich kilkunastu miesiącach zniżkowały, ale dziś widać mocne odbicie. Po południu kurs o studia rośnie o ponad 25 proc. do 16,5 zł. Jest to reakcją na komunikat, który dziś trafił na rynek. The Farm 51 podało, że rozpoczęło negocjacje z globalnym podmiotem, co ma umożliwić rozwój marki "World War 3" w zakresie premiery finalnych wersji gry oraz ich obsługi po premierze . Nazwy tego podmiotu nie ujawniono. Studio podało tylko, że specjalizuje się on w segmencie gier online-multiplayer. „Spółka rozpoczęła uzgadnianie szczegółów strategicznego partnerstwa w tym formalnych warunków wieloletniej umowy, której wartość może opiewać na kilkadziesiąt milionów złotych" – czytamy dalej w raporcie. The Farm 51 deklaruje, że będzie informować o kolejnych zdarzeniach związanych z negocjacjami.

"Podpisanie i realizacja kontraktu będzie mieć znaczny wpływ na wyniki finansowe za bieżący rok jak i kolejne lata" – podkreśla spółka. Jest ona notowana na NewConnect. Obecnie jej kapitalizacja przekracza 100 mln zł. Dzisiejszej zwyżce towarzyszy wysoki obrót. Od rana właściciela zmieniły już akcje o wartości ponad 1 mln zł. Zeszły rok gliwickie studio zakończyło stratą, podobnie jak 2018.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA