Technologie

Incuvo już na małej giełdzie

Akcje studia od dziś są notowane na NewConnect. Notowania idą mocno w górę.

Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo

Foto: materiały prasowe

Kurs wzrósł na otwarciu o 66,7 proc. do 3,5 zł. Aktualnie wynosi 3,95 zł, co oznacza niemal 88 proc. zwyżkę.

Do obrotu wprowadzono 13 053 735 akcji serii A, B i D o wartości nominalnej 0,5 zł każda. Incuvo jest 374 spółką notowaną w alternatywnym systemie obrotu oraz drugim tegorocznym debiutantem na tym rynku.

Spółka opiera  działalność na kilku głównych filarach. Wśród nich są produkcja i porting gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie Incuvo pracuje nad VR-ową wersją popularnej gry autorstwa Creepy Jar, „Green Hell", przy której pełni rolę producenta i wydawcy.

-  Niedawno zakończyliśmy etap preprodukcji „Green Hell" VR. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania wersji alfa, którą pokażemy graczom już w pierwszym kwartale. Premiera pełnej wersji gry planowana jest w Q3 2021 r. Liczymy, że VR-owa wersja okaże się sukcesem sprzedażowym – komentuje prezes studia, Andrzej Wychowaniec.

W minionym roku Incuvo pracowało nad VR-owym portem znanej gry z portfolio Bloober Teamu „Blair Witch" na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Tytuł w ciągu 12 godzin od premiery zwrócił wydawcy wszystkie koszty.  Z kolei pierwszym tytułem VR autorstwa Incuvo był psychologiczny horror „Layers of Fear", realizowany na zlecenie studia Bloober Team. Gra jest już dostępna w wersji na Steam i na gogle VR. Aktualnie Incuvo pracuje nad wersją gry na PS VR.

Spółka ma także w planach produkcję własnych tytułów, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.