Technologie

Książki Jacka Piekary zamienią się w gry

Studio The Dust podpisało ze znanym pisarzem fantastyki list intencyjny. Chce tworzyć gry, bazujące na jego utworach.
Foto: youtube

Akcje The Dust drożeją dziś o 6 proc. Studio właśnie poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego z Jackiem Piekarą. Jest on  autorem Cyklu Inkwizytorskiego, czyli serii powieści o Mordimerze Madderdinie, składającej się z jedenastu książek, takich jak m.in. „ Płomień i krzyż", „ Ja, inkwizytor. Bicz Boży", „Miecz Aniołów" oraz „Łowcy Dusz".

Strony będą dążyły do tego, żeby Piekara przeniósł na spółkę prawa autorskie, co umożliwi jej stworzenie gier bazujących na jego książkach. List intencyjny obowiązuje przez trzy miesiące. W tym czasie planowane jest zawarcie umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy. Na razie w komunikacie nie ma informacji o żadnych kwotach.

Tymczasem The Dust podkreśla, że poza bogatym dorobkiem literackim  Jacek Piekara był członkiem redakcji wydawanego miesięcznika o grach komputerowych "Gambler" oraz pisał do prasy o tematyce gier komputerowych: "Świat Gier Komputerowych", "Click!", "GameRanking".

- Doświadczenie to może być istotne w procesie produkcji gier, o których mowa w niniejszym raporcie – ocenia zarząd The Dust.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.