Technologie

Comarch: KSI zgodnie z planem

Krakowska spółka poinformowała, że przejmowanie utrzymania systemu informatycznego ZUS idzie zgodnie z planem.
Foto: parkiet.com

– Od października Comarch świadczy już cztery usługi, a sam proces ich realizacji przebiega bez problemów. Comarch zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem zgłosił także gotowość do świadczenia kolejnych usług i pełnienia roli tzw. integratora. Czekamy na decyzję ZUS dotyczącą powierzenia tych zadań – powiedział, cytowany w komunikacie, Paweł Prokop, wiceprezes Comarchu.

Spółka poinformowała dziś, że 25 października ZUS przeprowadził weryfikację jej gotowości do świadczenia kolejnych pięciu usług - wszystkie zadania zostały poprawnie zrealizowane. W ramach tego procesu odbyła się również weryfikacja dotycząca wsparcia ZUS w akcji waloryzacji świadczeń emerytalno – rentowych.

– Dekompozycja usług realizowana przez Comarch oraz absorpcja wiedzy o procesach biznesowych w obszarze KSI ZUS przynosi pozytywne i spodziewane efekty w postaci pozytywnej weryfikacji pięciu obszarów kompetencyjnych. Zaangażowanie naszego partnera jest na stałym, wysokim poziomie, który jest niezbędnym atrybutem jakiejkolwiek usługi świadczonej w środowisku KSI ZUS – mówi z kolei, cytowany w komunikacie, Krzysztof Dyki, członek zarządu ZUS. Dodaje, że strony wypracowały harmonogram działań. - Dzięki temu uzgodnieniu jesteśmy optymistami w zakresie dalszych postępów w procesie przejmowania usługi utrzymania KSI ZUS – dodaje Dyki. Comarch podkreśla, że jednocześnie w związku z podpisaną umową ramową analizuje pojawiające się zapytania dotyczące modyfikacji systemu KSI, aby włączyć się w odpowiednim momencie w proces rozbudowy systemu. – Naszym celem jest nie tylko wywiązanie się z umowy, ale również wsparcie ZUS w osiągnięciu sytuacji, w której będzie niezależny od jakiegokolwiek wykonawcy posiadając komplet wiedzy, dokumentacji, kodów oraz narzędzi niezbędnych do utrzymania systemu KSI – mówi Prokop.

W minionych latach usługi utrzymania systemu KSI świadczyło Asseco Poland – twórca systemu. W zeszłym roku wygrała jednak oferta Comarchu, która była zdecydowanie tańsza od propozycji branżowych konkurentów. Według ogłoszonego harmonogramu spółka ma być gotowa do przejęcia utrzymania wszystkich usług do marca 2019 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.