Sztuka

Wszystko drożeje

Rekordowe ceny szybko przestają być rekordowe.
Grafika Wyspiańskiego ma wycenę 40–60 tys. zł.
Desa

W bieżącej ofercie aukcyjnej wyróżnia się grafika Stanisława Wyspiańskiego „Dziewczynka z warkoczami". Licytowana będzie na aukcji grafiki DESA Unicum 22 września (www.desa.pl). Dzieło ma z pozoru wysoką wycenę 40–60 tys. zł. Czarno-białą grafikę (24 x 17,8 cm) wykonano w technice fluoroforty, to absolutna rzadkość.

Taką samą kolorową (!) grafikę w 2012 roku sprzedano za blisko 30 tys. zł przy cenie wywoławczej 12 tys. zł. Wtedy to był rekord. Padł na aukcji w krakowskiej galerii Nautilus, która jako pierwsza w kraju specjalizowała się w handlu grafiką artystyczną.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.