REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Nadzieja na dywidendę z KGHM po dwóch latach przerwy

Dzięki większej sprzedaży w ujęciu ilościowym grupa zanotowała poprawę wyników mimo niższych notowań miedzi. Lepsze zyski zaostrzają apetyt inwestorów na dywidendę. Zarząd nie mówi „nie".
Foto: parkiet.com

Grupa KGHM po trzech kwartałach zanotowała wzrost przychodów o 14 proc., do niemal 17 mld zł, EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja bez zmiany odpisów) o 8 proc., do 4,11 mld zł, a zysku netto o 71 proc., do 1,66 mld zł. To głównie zasługa wyższej sprzedaży w ujęciu ilościowym. Średni kurs miedzi za trzy kwartały 2019 r. wyniósł 6,68 tys. USD za tonę, o 9,3 proc. mniej rok do roku. Licząc w naszej walucie, notowania były niższe o 2 proc.

Sprzedaż miedzi w KGHM wzrosła o blisko 9 proc., do 415 tys. ton, a w Sierra Gorda o 27 proc., do 84 tys. ton. KGHM International zaliczył spadek o 5,8 proc., do 53 tys. ton. Uwagę zwraca ponad 18-proc. wzrost sprzedaży srebra przez spółkę matkę, do 1,03 tys. ton.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA