Surowce i paliwa

Ceny miedzi w cieniu wojny, ale KGHM spokojny o popyt

Prezes KGHM uważa, że ramowa umowa z China Minmetals to pozytywny sygnał w czasach napięcia między USA a Chinami. Trudniej przewidywać wpływ wojny handlowej na notowania miedzi.

Notowania kierowanego przez Marcina Chludzińskiego KGHM są od miesięcy w trendzie bocznym, podobnie jak kurs czerwonego metalu.

Foto: materiały prasowe

W I połowie tego roku notowania miedzi poruszały się wokół 7 tys. USD za tonę, w II półroczu już bliżej 6 tys. Kurs samego KGHM od wiosny jest w trendzie bocznym, w dodatku akcjonariusze pierwszy raz od lat nie otrzymali dywidendy. We wtorek za akcje płacono 89 zł.

Zapotrzebowanie i kurs

Zdaniem prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego, który brał udział w China International Import Expo w Szanghaju, na rynek trzeba patrzeć w dwóch aspektach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.