REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Mabion: 30 mln kredytu na inwestycje

Spółka uzgodniła z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym warunki udzielenia niezabezpieczonego kredytu wypłacanego w trzech transzach. Każda z nich zostanie uruchomiona po spełnieniu określonych warunków. Łączna kwota kredytu to 30 mln euro.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Podpisanie umowy spółki z bankiem jest planowane do 31 października. Za pozyskane środki Mabion sfinansuje projekty inwestycyjne i badawczo-rozwojowe, w tym rozwój leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych w Polsce oraz rozbudowę infrastruktury badawczo-rozwojowej i mocy wytwórczych firmy.

Poszczególne transze będą podlegały spłacie w terminie pięciu lat od dnia wypłaty danej transzy. Okres dostępności kredytu wynosi 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Kredyt będzie oprocentowany według stałej stopy procentowej, nie wyższej niż 2,7 proc. rocznie. Warunkiem wypłaty finansowania jest m.in. emisja warrantów subskrypcyjnych serii C, które zostaną objęte przez EB. Będą one uprawniać do objęcia akcji serii T stanowiących 2,85 proc. kapitału zakładowego spółki na dzień emisji. Dlatego Mabion zwoła w najbliższym czasie nadzwyczajne walne zgromadzenie w celu podjęcia uchwały w sprawie np. warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego.

Wartość waloru spółki rośnie o ponad 5 proc. i wynosi obecnie 74 zł. Kapitalizacja przekracza miliard zł.  

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA