Surowce i paliwa

Onico: Pomógł UOKiK

We wtorek mocno wzrósł popyt na akcje Onico. Przed południem handlowano nimi nawet po 6 zł, co oznaczało zwyżkę kursu o 17,7 proc.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Bezpośrednim powodem poprawy nastrojów były zapewne informacje podane przez UOKiK o złożeniu przez luksemburską firmę Eneris Fuels Société Anonyme wniosku o przejęcie kontroli nad Onico. Potencjalny nabywca obecnie nie prowadzi działalności operacyjnej. Należy jednak do grupy kapitałowej Eneris Grupa, której głównym przedmiotem działalności jest gospodarka odpadami. W ubiegłym roku firma ta zanotowała 277,4 mln zł skonsolidowanych przychodów i poniosła 17,7 mln zł czystej straty.

Niedawno zarząd Onico podjął decyzję o przygotowaniu i złożeniu samodzielnego wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego. Według niego jest możliwość uniknięcia likwidacji spółki i przeprowadzenia restrukturyzacji jej działalności oraz firm zależnych w sposób umożliwiający spłatę wierzycieli w dalszej perspektywie. Restrukturyzacja zakładałaby m.in. kontynuowanie działalności operacyjnej w ograniczonym zakresie i stopniowy rozwój firmy zależnej Onico Gas. Podmiot ten posiada koncesje na obrót paliwami ciekłymi, ich magazynowanie i przeładunek oraz na wytwarzanie paliw ciekłych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.