Surowce i paliwa

Rośnie sieć Unimotu w Polsce i na Ukrainie

Pod marką Avia działa już nad Wisłą 46 stacji paliw, a u naszych wschodnich sąsiadów cztery. Wkrótce powstaną kolejne. Może nawet w Chinach.

Adam Sikorski, prezes Unimotu, mówi, że grupa, rozwijając własną sieć stacji, chce zwiększyć sprzedaż paliw i zapewnić sobie stabilny kanał odbioru swoich produktów.

Foto: materiały prasowe

Unimot, grupa specjalizująca się w handlu paliwami płynnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym, coraz mocniej rozwija sieć stacji paliw działających pod marką Avia. Firma szczególnie aktywna jest w obszarze importu oleju napędowego i gazu LPG. Jednym z kluczowych ich odbiorców są stacje paliw. – Jest to dla nas ważna część biznesu, która regularnie przynosi grupie zyski. Rozwijając własną sieć stacji paliw pod marką Avia, chcemy jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż paliw do segmentu stacji i jednocześnie zapewnić sobie stabilny kanał odbioru naszych produktów – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Niskie koszty

Giełdowa spółka pierwszy obiekt zajmujący się detaliczną sprzedażą paliw uruchomiła w naszym kraju w czerwcu 2017 r. Obecnie ma ich już 46. Na ten rok firma nie stawia sobie jakichś konkretnych celów. Jednocześnie podtrzymuje wcześniejsze plany mówiące o rozbudowie sieci Avia do około 100 placówek, do końca przyszłego roku, oraz do 200 obiektów, do końca 2023 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.