REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Serinus Energy: Giełdowi inwestorzy ruszyli do kupowania akcji

Podczas środowej sesji akcje Serinus Energy cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem giełdowych inwestorów.
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

W południe popyt na nie był tak duży, że chwilami kosztowały nawet ponad 0,5 zł, co oznaczało wzrost kursu o 18,5 proc. Powodem zwyżki były zapewne informacje o uzyskanej w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju zgodzie na odroczenie spłaty zadłużenia kapitałowego, której termin upływa 30 czerwca. Zgodnie z zawartym porozumieniem spółka w tym terminie musi oddać tylko 2 mln USD (7,9 mln zł według obecnego kursu NBP). Pozostała część wymaganego zadłużenia, w wysokości 6,44 mln USD (25,4 mln zł), została odroczona o 12 miesięcy.

Ponadto na mocy porozumienia w sprawie odroczenia spłaty spółka i EBOR do 18 grudnia mają dokonać restrukturyzacji warunków umowy kredytu i tzw. umów finansowania. Serinus Energy podaje, że problemy z regulowaniem zobowiązań są następstwem panującej pandemii koronawirusa i jej krótkoterminowego wpływu na ogólną sytuację ekonomiczną. W tym kontekście należy też zauważyć, że firma pomimo dużego zwiększenia wydobycia ropy i gazu nadal nie jest w stanie wyjść na plus.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA