Reklama

Orlen złożył wniosek o przejęcie PGNiG

To kolejny krok do budowy silnego koncernu multienergetycznego. Struktura planowanej transakcji powinna być znana jeszcze w tym kwartale.
Orlen złożył wniosek o przejęcie PGNiG

Foto: Bloomberg

Orlen formalnie zainicjował akwizycję PGNiG. Stało się to w następstwie złożenia do prezesa UOKiK wniosku o zamiarze koncentracji w związku z planowanym przejęciem kontroli nad gazowniczą grupą. W przedłożonym dokumencie m.in. opisano działalność stron na poszczególnych rynkach i przedstawiono argumentację dotyczącą wpływu transakcji na konkurencję. O tym, że na początku maja płocki koncern chce złożyć do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie PGNiG, informował niedawno, w wywiadzie dla „Parkietu", Daniel Obejtek, prezes Orlenu.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama