Surowce i paliwa

Boryszew rusza ze skupem akcji

Zarząd Boryszewa przyjął program nabywania akcji własnych, w ramach którego planuje skupić do 80 mln akcji, stanowiących 33,33 proc. kapitału zakładowego.

Jak podano, spółka będzie nabywać akcje w celu ich umorzenia, a na realizację programu skupu przeznaczy środki z utworzonego na ten cel kapitału rezerwowego.

- Program składać się będzie z dwóch etapów. W ramach pierwszego etapu programu, emitent zamierza nabyć akcje spółki posiadane przez Impexmetal, tj. 13,35 mln akcji Boryszew, które stanowią około 5,56 proc. kapitału zakładowego/ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Natomiast drugi etap dedykowany będzie nabyciu akcji własnych spółki innych niż wskazane powyżej – wyjaśnia Boryszew w komunikacie.

Program nabywania akcji został przyjęty na podstawie upoważnienia udzielonego przez walne zgromadzenie spółki w czerwcu 2019 r. Zgodnie z przyjętą w czerwcu 2019 r. uchwałą, utworzony został kapitał rezerwy z przeznaczeniem na skup akcji własnych w kwocie 240 mln.

Na zamknięciu poniedziałkowych notowań akcje Boryszewa wyceniane było po 2,86 zł, co oznacza zniżkę o 0,7 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji. Od początku stycznia br. papiery spółki potaniały o ponad 32 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.