REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Geotrans: KNF analizuje wystrzał notowań

Notowane na NewConnect przedsiębiorstwo uruchamia nowy dział zajmujący się zagospodarowaniem odpadów przemysłowych: czyli z fabryk, zakładów produkcyjnych, centrów handlowych itp. Zarząd podkreśla, że dywersyfikacja działalności będzie miała wpływ na wyniki w 2016 r.
Foto: GG Parkiet

Geotrans zamierza powtórzyć sukces, jaki odniósł, angażując się w segment zagospodarowania tzw. UPS (uboczne produkty spalania, m.in. popioły i zużle). Próg rentowności w tym segmencie został osiągnięty w ciągu sześciu miesięcy. Przychody z tej działalności są wciąż relatywnie niewielkie, jednak w przyszłym roku spodziewany jest wzrost. Niedawno wrocławska spółka pozyskała kolejnego dużego klienta – PGNiG Termika (umowa obejmuje Mazowsze).

Jednak zanim Geotrans opublikował informację o rozszerzeniu działalności, kurs bardzo gwałtownie wzrósł. W poniedziałek akcje podrożały przy wzmożonych obrotach aż o 42 proc., do 8,29 zł. We wtorek, gdy rynek znał już plany przedsiębiorstwa, cena rosła jeszcze o nawet 33 proc., do 11 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA