Firmy

ABS Investment: Dobre perspektywy

ABS Investment – spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą – z dużym optymizmem podchodzi do kolejnych kwartałów. Jej spółki portfelowe, w ocenie zarządu, bardzo dynamicznie się rozwijają i osiągają coraz lepsze wyniki finansowe.

– Szczególnie mnie cieszy, że wiatr w żagle złapała spółka Robinson Europe, bo to jedna z naszych najstarszych inwestycji. ECA dostała nowe życie po zakończeniu konfliktu w akcjonariacie i wraca obecnie do poziomu równowagi po okresie skrajnego niedowartościowania. Z kolei LS Tech-Homes kończy bardzo kosztowny proces inwestycyjny i przyszedł czas na realizację sporych kontraktów. InBook po procesie reorganizacji i restrukturyzacji zaczyna realizację nowej strategii – wymienia Sławomir Jarosz, prezes ABS Investment.

Dobre wyniki finansowe w II kwartale zanotowało też Beskidzkie Biuro Consultingowe, które przygotowuje się do rozpoczęcia naboru wniosków dotacyjnych, oraz Skoczowska Fabryka Kapeluszy Polkap, która dynamicznie zwiększa przychody i rozwija sprzedaż na rynkach zagranicznych. Wzrost zysków zanotowała także w minionym kwartale spółka Orion Investment, która dodatkowo wypłaci dywidendę z zysku za 2014 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.