Przemysł

Zmiany przepisów pozytywnie wpływają na branżę

Ten rok powinien być dla spółki rekordowy pod względem wyników i ilości zagospodarowanych odpadów.
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Działający na rynku ochrony środowiska Geotrans, specjalizujący się w zagospodarowaniu odpadów, od kilku kwartałów poprawia wyniki. Dobra sytuacja w branży to efekt m.in. zaostrzenia przepisów. Notowania spółki spadały podczas piątkowej sesji o 1,3 proc., do 7,55 zł.

– Prawo idzie w kierunku uszczelnienia rynku, regulacje dążą do wyrzucenia z branży firm działających na granicy prawa. Wpływa to pozytywnie na legalnie działające firmy, takie jak Geotrans. Zaostrzanie przepisów w połączeniu z sukcesywnie realizowaną strategią pozytywnie wpływa na wyniki i nie widzę w najbliższym czasie możliwości, żeby panujące korzystne trendy mogły się istotnie zmienić – tłumaczy „Parkietowi" Przemysław Weremczuk, prezes Geotransu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.