REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Mercor: Skokowy wzrost zysków

Dzięki wyraźnej poprawie rentowności producent biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych zanotował skokową poprawę wyników.
Foto: materiały prasowe

W II kwartale roku obrotowego 2018/2019 (trwający od kwietnia do września) Mercor wypracował 7,7 mln zł zysku netto, o 143 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk operacyjny wzrósł o 96 proc., do ponad 10,7 mln zł. EBITDA wyniosła 14,7 mln zł i była o 83 proc. wyższa niż rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 103,7 mln zł i były o 12 proc. wyższe niż rok wcześniej. Co istotne, wzrost skali działania przełożył się na wyższą rentowność na wszystkich poziomach.

- Wypracowaliśmy dobre wyniki. Rośniemy stabilnie, regularnie zwiększamy skalę i pracujemy nad poprawą rentowności. Zapowiadane ogólnogospodarcze spowolnienie w Polsce i Europie w naszej branży nie jest widoczne. Większość naszych projektów jest realizowana w budynkach użyteczności publicznej, a w tym segmencie rynku inwestycje trwają. Wzmacniamy dywersyfikację poszerzając portfel produktów i rozszerzając obecność na rynkach zagranicznych, co w dużym stopniu pozwala nam przygotować się na ewentualne zmiany koniunktury. Nowości produktowe, m.in. z pionu oddymiania są już zyskowne. Jesteśmy w połowie procesu uruchomienia nowej linii produkcyjnej dla naszego strategicznego produktu - płyty mcr Silboard. Zakupiona nowoczesna linia jest w trakcie montażu, by ruszyć w II półroczu nowego roku obrotowego - wyjaśnia Krzysztof Krempeć, prezes Mercoru.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA