Przemysł

Alumetal: Sytuacja na rynku wróciła do normy

W wynikach Alumetalu za III kwartał pojawiły się efekty ożywienia popytu w branży samochodowej po okresie jego załamania w II kwartale.
Foto: materiały prasowe

Celem producenta wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych jest odbudowa i osiągnięcie rocznej sprzedaży przekraczającej 200 tys. ton w 2021 r. Biorąc pod uwagę rosnące zamówienia, zarząd z optymizmem patrzy na najbliższe kwartały. – Nasze wolumeny sprzedaży wracają do poziomów sprzed pandemii. Planujemy sukcesywnie je zwiększać. W IV kwartale dostępne moce produkcyjne mamy w pełni obłożone zamówieniami, dobrze wygląda również I kwartał 2021 r. – tłumaczy Agnieszka Drzyżdżyk, prezes Alumetalu.

Tegoroczne nakłady inwestycyjne grupy wyniosą ponad 60 mln zł (po trzech kwartałach nakłady wyniosły 48,4 mln zł) wobec zakładanych wcześniej 70 mln zł. Natomiast w 2021 r. wydatki spadną do poziomu kilkunastu mln zł. Na ukończeniu jest modernizacja zakładu w Kętach, który pełną zdolność produkcyjną ma osiągnąć w I kwartale 2021 roku. Dzięki tej inwestycji moce produkcyjne Alumetalu zwiększą się do 270 tys. ton rocznie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.