REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Rawlplug. Koszty obciążają wyniki

Niższa rentowność w III kwartale przełożyła się na zyski.
Foto: Adobestock

Rawlplug w tym roku musi się mierzyć z rosnącymi kosztami, co negatywnie wpływa na osiągane marże. Za tegoroczny wzrost kosztów producenta zamocowań stosowanych w przemyśle odpowiada przede wszystkim wzrost wynagrodzeń (o 10,9 proc. w skali roku), większe wydatki marketingowe, wzrost kosztów transportu (w wyniku wzrostu wolumenu sprzedaży) oraz nakładów ponoszonych na rozwój sprzedaży eksportowej, zwłaszcza na rynkach dalekowschodnich. Dlatego zarząd Rawlpluga kontynuuje prace nad obniżeniem kosztów. Celem grupy jest ścisłe ich powiązanie z wielkością sprzedaży, tak aby podczas spadku sprzedaży nie dochodziło do generowania strat.

Mimo osłabienia popytu w branży budowlano-montażowej Rawlplug zwiększył przychody w wyniku zmian w ofercie handlowej oraz wzrostu obrotów w nowych kanałach dystrybucji. Jedną z szans na utrzymanie tempa wzrostu jest niedawno uruchomiony zakład produkcyjny w Tajlandii, w którym rozpoczęto seryjną produkcję kotew chemicznych oraz kołków rozporowych, co zdaniem zarządu powinno się przyczynić do poprawy sprzedaży w regionie oraz uzyskania znacząco lepszych marż.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA