Przemysł

Grodno: Będzie dywidenda

Notowane na rynku głównym GPW Grodno po raz kolejny podzieli się z akcjonariuszami zyskiem. Od początku roku akcje spółki zdrożały o 12 proc., do 17,3 zł.
Foto: materiały prasowe

Grupa Grodno jest dostawcą artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych. Akcjonariusze spółki zdecydowali, że wypłaci ona 3,23 mln zł dywidendy, czyli 0,21 zł na akcję. Przy uwzględnieniu kursu z poniedziałkowego zamknięcia daje to 1,2 proc. dywidendy na akcję. Przypomnijmy, że zysk netto Grodna za rok obrotowy 2020/2021 (trwający od kwietnia do marca) wyniósł 10,3 mln zł. Pozostała kwota zysku, czyli ok. 7,1 mln zł, zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy.

Jako dzień dywidendy ustalono 2 listopada, a termin jej wypłaty nastąpi 10 listopada 2021 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.