Przemysł

Mercor spodziewa się spowolnienia

Producent coraz mocniej stawia na eksport, chcąc uniezależnić się od koniunktury na krajowym rynku.
Foto: materiały prasowe

W wynikach i zamówieniach producenta biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych nie widać negatywnego wpływu pandemii Covid-19. Zdaniem prezesa Mercoru Krzysztofa Krempecia negatywne skutki kryzysu gospodarczego mogą się pojawić z opóźnieniem.

Kryzys nadchodzi

Ograniczenie liczby nowych inwestycji w Polsce nie pozostanie bez wpływu na sytuację spółki. – W naszej działalności zaczynamy obserwować mniejszą liczbę nowych inwestycji. Na bieżąco realizujemy projekty, które wykonawcy rozpoczęli jeszcze przed pandemią. Na tej podstawie spodziewamy się, że w najbliższych miesiącach może być mniej nowych budów – wskazuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.